»Pri svojem delu v razredu se vsak dan srečam z vsaj osemdesetimi pari mladih oči. Zaznajo vse: mojo frizuro, moje razpoloženje, doslednost, površnost, napake. Ne gledamo se vedno lepo in včasih si povemo kakšno krepko, prav iz srca. In si mislim: »Boste videli, ko boste …!« Ugriznem se v jezik. Ko si otrok, se doživljaš odraslega. Tudi meni ne bi bilo prav, če bi mi kdo očital, da nisem več otrok. Hecno se mi zdi: nagajive oči iz tretje klopi bodo nekoč morda uspešen športnik, odločne iz prve podjetnik, upornik iz zadnje vrste pa bo, kdo ve, morda učitelj. Pred mano vsak dan sedi osemdeset mladih ljudi, ki bodo čez nekaj let sestavljali družbo prihodnosti! Dana mi je priložnost, da skupaj z njimi razmišljam in snujem načrte za svet, v kakršnem bo prijetno živeti.«
Katarina je srčna in izjemno ustvarjalna učiteljica slovenščine in francoščine, ki v pouk vnaša inovativne metode in pristope. Njeno delo temelji na medpredmetnem povezovanju in krepitvi različnih kompetenc učencev, neizmerno rada pa ima gledališče. Kot mentorica gledališkega kluba, gledališkega krožka ali kot avtorica dramskih besedil gledališče prepoznava kot možnost, ki učence prevzame in motivira bolj kot katera koli druga. V pouk vnaša elemente gledališke pedagogike, pri čemer so njeno najmočnejše ‘orožje‘ dobre, doživeto predstavljene zgodbe in močna sporočila. »Kljub digitalizaciji njihovih življenj so otroci še vedno ohranili sposobnost vživljanja, doživljanja, čustvovanja,« pripoveduje in dodaja, da se učenci pri gledališču spontano prepustijo in pri tem uživajo. »Ko ustvarjamo, jim ni nič težko: predajo se na polno, razmišljajo, sprejemajo napotke, so kritični, samoiniciativni, vživljajo se v drugega, se medsebojno upoštevajo in dopolnjujejo.«
Katarina se je tudi med korona časi trudila ostati topla, zagreta, sporočilna in ustvarjalna z YouTube kanalom Z glavo na daljavo, v razredu pa želi otrokom pokazati, kako je naš jezik lep, večplasten, bogat, kako nivo izražanja pove veliko o nas in o našem odnosu do sveta, kako naj iščejo, spoznavajo, preizkušajo in raziskujejo. Zasnovala je mnogo medpredmetnih projektov, prireditev, predstav, dogodkov, okroglih miz. Knjiga me zmiga, Evropska šola – kulturna šola, muzikali, festivali, medpredmetni dan Da rojak kul bo vsak, Strpno o nestrpnosti so le nekateri. Posebno dragocena je zanjo predstava Zvezde (pravljična igra o vesoljni prijaznosti), kjer je sodelovalo tudi več kot 30 učiteljev in cel Orffov orkester. Tako pri gledališču kot pri pouku osvetljuje različne družbene problematike, njene predstave zato govorijo o aktualnosti, kakor jo doživljajo mladi.
»Tako pouk kot gledališko ustvarjanje te velikokrat nasmeji in gane. Nekaterih odzivov ne pozabiš nikoli,« še pove Katarina, ki si nadvse želi, da bi bili učenci pri svojem delu zadovoljni: »Le zadovoljen človek lahko odprto sprejema sebe in druge. In takšne družbe si želim«.